TTB’den Acı Haber! Bir Günde 3 Doktor Yaşamına Son Verdi: ‘Üzgünüz Ama Öfkeliyiz de!’

Sağlıkta şiddetin her geçen gün artması ve çalışma koşullarının iyileştirilmemesi hekimleri çok zor durumda bırakıyor. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Türk Tabipleri Birliği, üzücü bir haber paylaştı.

TTB, bir gün içerisinde Adana, Adıyaman ve Mersin’de görev yapan 3 hekimin yaşamına son verdiğini açıkladı.

Türk Tabipleri Birliği, bir gün içerisinde 3 hekimin yaşamına son verdiğini açıklayarak sağlık ortamının ekonomik kriz, güvencesizlik, yoğun ve güvensiz çalışma koşulları, idare baskısı, sağlıkta şiddet gibi birçok nedenle kıskaca alındığına vurgu yaptı.

TTB’nin sosyal medya hesabından dün (27 Temmuz) yapılan açıklamada, Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği’nde asistan hekim olarak görev yapan Dr. Rümeysa Keleş ve Adıyaman Toplum Sağlığı Merkezi’nde pratisyen hekim olarak görev yapan Dr. Eren Özkara’nın yaşamlarına son verdiği kaydedildi.

Sağlık alanındaki güvencesiz çalışma koşullarına vurgu yapılan açıklamada, “Yaşamak ve yaşatmak için, emeğimizin hakkı için tüm meslektaşlarımızı mücadeleye çağırıyoruz” denildi.

İşte o paylaşım:

Bu sabah saatlerinde bir açıklama daha yapan TTB, aynı gün içerisinde Mersin’de ismi henüz öğrenilemeyen bir hekimin daha yaşamına son verdiğini bildirdi.

Açıklamada, “Aynı gün içinde Mersin’de de genç bir kadın hekimin yaşamına son verdiği bilgisine ulaştık. Meslektaşımızın ailesine, yakınlarına ve sağlık camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Üzgünüz ama öfkeliyiz de! Hekimlik mesleğinin onuru, emeğimizin hakkı, çalışma koşullarımızın sağlığı için; yaşamak ve yaşatmak için mücadele çağrımızı yineliyoruz” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x