Ay tutulması ne zaman? Ay tutulması etkileri neler, burçlara etkisi ne olacak?

Parçalı ay tutulması 28 Ekim Cumartesi günü başlayacak aralarında Türkiye de olmak üzere Afrika, Avrupa, Asya ve Avustralya’nın bazı kısımlarından izlenebilecek. “Ay tutulması etkileri neler olacak?” olacak sorusuna astrologlar hem ülke hem de kişiler üzerindeki etkilerini anlattı.

AY TUTULMASI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Parçalı Ay Tutulması, 28 Ekim 2023 akşamı başlayacak, 29 Ekim 2023 gecesi sona erecek.

Ay tutulması başlama saati 21.01, Ay diskinin Dünya’nın gölgesinin merkezine en yakın geçtiği an 23.14 ve tutulmanın bitişi 01.26 olarak belirlendi.

AY TUTULMASI TÜRKİYE’DEN GÖRÜLECEK Mİ?

Asya’nın en doğusu ve Avustralya’da tutulma devam ederken Ay batacak. Asya, Avrupa Afrika’da tamamı izlenecek. Afrika’nın en batı ucu, Atlas Okyanusu ve Amerika kıtasının doğusunda tutulma devam ederken Ay doğacak

Ay tutulması Türkiye’den de izlenebilecek.

AY TUTULMASI BURÇLAR VE HAYATIMIZ ÜZERİNDE ETKİLERİ NELER OLACAK?

Sözcü köşe yazarı Seyran Ataklı 5 Mayıs günü gerçekleşecek Ay tutulması olası etkilerini anlattı.

Ay tutulması 5° Boğa burcunda, ülkemiz ve dünya üzerindeki etkisi ise çok yoğun ve belirleyici. Ekonomi, finans, gayrimenkuller, mal varlıkları, güvenlik, barınma, başkalarıyla paylaştığımız ortak kazanımlar, kaynaklarımız, bütçemiz Akrep-Boğa aksıyla mercek altında olacak. Akrep burcundaki gezegen yoğunluğuyla kontrolsüz, agresif enerjilerle karşı karşıya kalınabilir, kazalar ve tartışmalar alevlenebilir. Takıntılar, kaygılar, kuşkular tetiklenecektir.

Dürtüsel davranışlar belirgin olur, hırs bazı insanların gözünü kör edebilir, anksiyete ve depresyona meyil verebilir. İkili ilişkilerde güven zedelenmesi, şüphe, özel eşyaların karıştırılması, iz sürme ve kıskançlığın dozu artabilir. Bazı ilişkilerde sadakat sınavı ağır bir şekilde verilebilir. Yalanlar, ihanetler, gizli aşklar ortaya çıkabilir.

Mars’ın Akrep burcunda çok güçlü bir konumda olduğunu unutmayalım. Sorunlara kökten çözüm yöntemiyle yaklaşabilir, gereken gücü kendimizde bulabilir, isteklerimiz için savaşabiliriz.

Merkür Akrep transiti bizi fanatik eğilimlerin içine itebilir, kendi düşüncelerimizi karşıya kabul ettirmekte diretebiliriz. Baskı ve manipülasyona başvurabilir, saplantılı olabilir, sabit bir fikre takılıp kalabiliriz. Kendimizle ilgili ser verip sır vermezken, başkalarının hayatını fazlasıyla merak edebiliriz. Biraz içe dönebilir, fikirlerimizi, planlarımızı paylaşmaktan kaçınabiliriz.

DÜŞMANCA YAKLAŞIMLARA DİKKAT!

Gölge yönüyle huzursuz bir zihindir Merkür Akrep. Kendisini onaylamayan her şeyi bir tehdit olarak görebilir. İlkel duygularda kalır, kin, intikam, zorbalık kullanırsa sonu yıkım olur. İşte bu nedenle, zehri akıtmadan önce kendi içimizde yapmamız gereken temizliğe öncelik vermemiz gerekiyor. Ay tutulması yaptıklarımızın karşılığını alacağımız karmik hesaplaşmalar için düğmeye bastı bile. İletişimde iğneli bir dil kullanmayın, karşı tarafı bile isteye yaralamayın, size uymuyor diye kimseyi yargılamayın.

Sakin ve emin adımlarla gidin. Kısa değil, uzun vadeli planlara yönelin. Kimin yalan kimin doğru söylediğini hemen fark edecek, gerekli ayrıştırmaları zaten yapacaksınız. Merkür Akrep başkalarının duygularını bir paratoner gibi üzerine çekmektir. Toplumsal yaralar daha fazla hissedilebilir.

Spekülatif yatırımlara karşı temkinli olmamız, kaynaklarımızı doğru değerlendirmemiz gereken bir dönemdeyiz. Ay tutulması bazı parasal kayıpları, bitişleri, dönüşümleri karşımıza getirebilir. Miras, nafaka, sigorta, borç alacak, vergi yapılandırmaları, kredi ödemeleri dikkat çekecektir. Altın yükselişe geçebilir. Savaşın yayılması, etnik çatışmaların tetiklenmesi, askeri çatışmalar ve terörün devam edeceğini söyleyebiliriz. İnsan hakları, protestolar, inanç alanında fanatik söylemler, saldırılar tutulma haftası ve sonrasında artacağına işaret etmekte. Ülkemizde ekonomi baş sıraya yerleşir, mülteci sorunu uzun vadede sorunları büyütecektir.

Sağlıkta cinsel bölgeler, hormonlar, tiroid, boğaz yollarında sıkıntılar, boyun fıtıkları, böbrekler ve bel bölgesinde sinirsel hassasiyetler öne çıkabilir. Bu süreçte zorunlu değilse önemli ameliyatlar gerçekleştirilmesi pek önerilmez. Ameliyatlarda enfeksiyon riski artabilir, aşırı kanamalar sorun yaratabilir.

KANLI AY TUTULMASI NEDİR?

NASA’ya göre Tam Ay tutulması sırasında, Ay ve Güneş, Dünya’nın tam ters yönlerinde hizalanıyor.

NASA, “Ay bütünüyle Dünya’nın gölgesinde kalıyor olsa da, bir miktar Güneş ışığı Ay’a ulaşır” diye ekliyor.

Ancak bu Güneş ışığı Dünya’nın atmosferinden geçerken, mavi ışığın büyük kısmı atmosfer tarafından filtreleniyor ve Ay kırmızı görünüyor. Bu nedenle bu olaya “Kanlı Ay tutulması” da deniliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x